Bilimsel Gelişme: Ay Ile Teknolojiyi Buluşturacak Ilk Yerli Şirket Belli Oldu

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
3_700x450-8.jpg


Advanced Navigation, teknolojiyi aya taşıyan ilk Avustralyalı şirket olmaya hazırlanıyor.

Yerli elektronik şirketi Advanced Navigation’dan Xavier Orr, şirketin aya iniş operasyonlarını geliştirme ve ilgili riskleri daha iyi yönetme kapasitesine sahip yeni teknolojileri aya entegre etme amacıyla minyatürleştirdiğini açıkladı.

Açıklamalarının devamında Orr, “Ay’a inen ilk Avustralyalı şirket olacağımız için gerçekten çok şanslıyız ancak bu oldukça riskli bir iş.” ifadeleriyle heyecanını dile getirdi.

Şirket tarafından geliştirilen yeni teknoloji sayesinde Ay’daki toz ve atmosferik sorunların giderilebileceğine dikkat çeken Orr, gelecekte insanlığın Ay’a yerleşme durumu söz konusu olduğunda güvenilir bir karaya sahip olunabileceğine değindi.

Yerli teknoloji, NASA ile ilişkileri bulunan ABD şirketi Intuitive Machines’in ilgisini çekti. Şirketin Başkan Yardımcısı Tim Crain, “Tüm bu yeniliklerle yaklaşık 100 yıl sonra ilk iniş aracımızın etrafına inşa edilmiş bir ilkokul görmeyi hayal edebilirsiniz.” sözleriyle yeni nesil teknolojinin Ay’da yaşamı mümkün kılacağını öne sürdü.

Advanced Navigation tarafından geliştirilen teknolojinin kademeli olarak Intuitive Machines projelerine dahil edilmesi bekleniyor.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar