Eyalet Başbakanından Kamu Sektörü Çalışanlarına Müjde: Ücret Artışı Ve Ikramiye Yolda

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
office-worker-780x400.jpg


Batı Avustralya (WA) Başbakanı Mark McGowan, kamu sektörü çalışanlarına yüzde üç ücret artışı ve 2500 dolarlık ikramiye teklif edeceğini açıkladı.

Pazar günü konuyla ilgili açıklamalarda bulunan McGowan, hükümet çalışanlarına önümüzdeki iki yıl için yüzde 3’lük bir ücret artışıyla birlikte tek seferlik bir ikramiyenin ödeneceğini duyurdu.

2-3_700x450.jpg


“Bu teklif, hükümet olarak Batı Avustralyalılar ve çalışkan kamu sektörü çalışanlarımız için geçim masraflarının karşılanmasına yönelik taahhüdümüzü sürdürdüğümüz anlamına geliyor.”

Batı Avustralya’da ücretlerin NSW ve Victoria’ya oranla daha yüksek olduğuna dikkat çeken McGowan, “İşgücünün beklentilerini karşıladığımızı düşünüyoruz. Özellikle bu yıl enflasyon oranının oldukça üstünde bir ücret oranımız varken.” sözleriyle eyalet genelinde ücretlendirme sorununun yaşanmadığını belirtti.

Ayrıca WA hükümeti, yarı zamanlı ve yevmiyeli işçilerin de aynı ücret artışlarından faydalanacağını ve eşit oranda ikramiye alacağını bildirdi.

150 binden fazla kamu sektörü çalışanını kapsayan teklifin önümüzdeki dört yıl içinde hükümete 634 milyon dolara mal olacağı biliniyor.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar