Eyalet Genelindeki Hastanelere Binlerce Tıp Öğrencisi Yerleştirilecek

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
1-3_700x450.jpg


Yetkililer, Victoria’da binlerce hemşirelik ve ebelik öğrencisinin COVID-19 kaynaklı hastaneye yatışlarda görülen artış üzerine Melbourne ve diğer bölgelerdeki hastanelerde görevlendirileceğini duyurdu.

Victoria Başbakanı Daniel Andrews, duyurunun ardından ilgili kararın eyalet genelindeki sağlık çalışanlarını desteklemek için alındığını açıkladı. Hastanelere yerleştirilecek ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin uzman hemşire ve ebe gözetiminde hasta bakımı ve transferinde görev alacağı biliniyor.

Andrews, zamanla öğrencilerin ağır hasta takibi, kan değeri ölçümü ve pansuman gibi görevlerde yer alacağını doğruladı. Öğrenci programından faydalanacak otuza yakın hastane arasında Grampians Health Ballarat, Austin Health, Royal Children’s Hospital ve Bendigo Health yer alıyor.

Programa dair olumlu geri bildirimler aldıklarını belirten Andrews, eyalet genelindeki hastanelere 3 bin öğrencinin yerleştirildiğini bildirdi.

Pazar günü Victoria, eyaletteki aktif vaka sayısını 71 bin 392’ye çıkaran 9501 yeni COVID-19 vakası daha kaydetti. Mevcut durumda hastaneye yatırılan 849 vakadan 27’sinin yoğun bakımda ve 7’sinin solunum cihazına bağlı olduğu biliniyor

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar