Eyalet Hükümetinden 162 Milyon Dolarlık Sağlık Planı – Yüzlerce Ek Personel Işe Alınacak

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
2_700x450-5.jpg


Yüzlerce ek personel, 162 milyon dolarlık sağlık planı kapsamında Victoria genelindeki hastanelerde istihdam edilecek.

Victoria Başbakanı Daniel Andrews, eyalet sağlık sisteminde kış müdahalesinin üçüncü aşamasına geçirilirken 400 personelin işe alınacağını veya 12 hastaneye yeniden yerleştirileceğini açıkladı.

Açıklama, COVID-19 vakalarının Ağustos ayında artacağını gösteren modellemenin ardından geldi. Açıklamalarının devamında Andrews, personel alımının kolay olmayacağını ve pozisyonların doldurulmasının aylar süreceğini belirtti.

Plan dahilinde işe alınacak ek personel arasında ambulans hemşireleri ve triyaj doktorları yer alıyor. Personeller Alfred Hospital, University Hospital Geelong, Grampians Health, Ballarat Hospital ve Monash Medical Centre’ın da aralarında bulunduğu 12 hastaneye yerleştirilecek.

Planın sağlık çalışanları desteklemek ve eyalet sakinlerine gerekli hizmeti vermek için tasarlandığını belirten Andrews, “Hemşirelerimize ve doktorlarımıza kişi başı düşen hasta sayısını azaltmak ve hastaların acil servislerimizde daha hızlı tedavi görmesine yardımcı olmak için çabalıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar