Eyalet Sağlık Bakanından Son Covıd-19 Dalgasına Yönelik Önemli Açıklamalar

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
1-1_700x450-1.jpg


Queensland Sağlık Bakanı Yvette D’ath, bu yılın başlarında yayınlanan COVID-19 modellemesinin son dalgasıyla ilgili herhangi bir yoğunluk derecesi bildiremeyeceklerini açıkladı.

Eyaletin son 24 saat içerisinde 6 bin 682 yeni vaka daha bildirmesi ve aktif vaka sayısında 50 binin görülmesi üzerine Bakan D’ath, son dalga hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadıklarını itiraf etti.

Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte D’ath, “Aylar, hatta yıllar boyunca salgınlar gerçekleşir ve zamanla azalır, insanların bağışıklığı artar. Ancak uzmanlardan aldığımız tavsiyeler ve yılın başında gördüğümüz modelleme beklediğimiz gibi çıkmadı.” ifadelerine yer verdi.

Uzmanlar aracılığıyla salgının olası etkilerini araştırdıklarını belirten Eyalet Sağlık Bakanı, yeni modelleme ve tahminler ile yayılmanın yavaşlatılabileceğini öne sürdü.

Australian Medical Association of Queensland Başkanı Maria Boulton ise Pazartesi günkü açıklamalarında COVID-19 ve grip vakalarının eyaletin sağlık sistemi üzerinde kurduğu baskıyı vurguladı.

Eyalet genelindeki hastanelerde COVID-19 ve grip kaynaklı tedavi gören hasta sayısının 967’ye ulaştığı biliniyor.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar