Federal Hükümetten 14 Milyar Dolarlık Salgın Önlemi

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
2_700x450-3-1.jpg

Yetkililer, ülke genelinde tarımı tehdit eden denizaşırı bir hastalığın kıyı kesimlerinden uzak tutulması için acil durum finansmanıyla önlem aldıklarını açıkladı.

Cuma günü konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tarım Bakanı Murray Watt, biyogüvenlik uzmanlarına Endonezya’da hızla yayılan bir sığır hastalığının ülkenin kıyı kesimlerine ulaşmaması için verdiği yoğun çabaya teşekkür etti.

Avustralya’ya ulaşması halinde ülke genelinde büyükbaş hayvancılığı sona erdirme potansiyeline sahip hastalığın Bali’de hızla yayıldığı biliniyor. Watt, “Salgın Bali’ye ulaşır ulaşmaz sınırlarımızı korumak için havalimanlarında bir dizi yeni önlem uygulama yoluna gittik.” sözleriyle denizaşırı seyahatte yeni kısıtlamaların geldiğini duyurdu.

Federal hükümet ayrıca Endonezya’da hastalığın yayılmasını kontrol altına almak için 14 milyon dolarlık yardım paketini açıkladı. Paket kapsamında Endonezya’daki sığır hastalıklarının yayılmasını durdurmak için çalışmalarda bulunulacak.

Yapılan araştırmalar sonucu hastalığın Avustralya’ya sıçraması durumunda ülke ekonomisinde 80 milyar dolarlık bir açığın meydana geleceği iddia ediliyor.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar