Geçici Işçilerin Yüzünü Güldürecek Haber – Pandemi Izni Ödemeleri Yolda

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
1_700x450-2.jpg


NSW’ten genç bir geçici işçi, ülke genelinde COVID-19 vakalarının artması üzerine federal hükümetin pandemi izni ödemelerini yeniden başlatma olasılığını memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Geçici işçi konumundaki Pearson, “Karantina sürecim neredeyse bitmek üzere ancak hastalık iznimin olmadığı geçici işte çalıştığım için herhangi bir ödeme almıyorum.” sözleriyle geçim sıkıntısı çektiğini dile getirdi.

Bu hafta başlarında PCR testi pozitif çıkan 21 yaşındaki Kiralee Pearson, 13 yaşındaki kız kardeşini tek başına büyütüyor.

Albanese hükümetinin Cumartesi günkü ulusal kabine toplantısının ardından pandemi izni ödemelerine yönelik aldığı kararla ilgili Pearson, “Omuzlarımdaki yükün hafiflediğini hissediyorum. Hasta olduğunuzda zaten bazı şeyler için endişeleniyorsunuz ve ekstra stres istemiyorsunuz, bu haber üzerimdeki stresi biraz olsun azalttı.” ifadelerinde bulundu.

Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Profesör Robert Booy ise işçileri desteklemek için yeniden yürürlülüğe girmesi planlanan ödemelerin birkaç ay daha uzatılmasını tavsiye etti.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar