İki Dev Şirketten Çalışanlara Evden Çalışma Fırsatı

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
2_700x450-8.jpg


COVID-19 vakaları artmaya devam ederken ülke genelinde istihdama en çok katkıda bulunan şirketlerden Westpac ve Telstra, çalışanlarına evden çalışma konusunda daha fazla özgürlük tanıyacaklarını duyurdu.

Duyurular, Baş Sağlık Sörevlisi Paul Kelly’nin toplumu maske takmaya ve mümkün olduğu sürece evden çalışmaya çağırması üzerine geldi. Westpac sözcüsü, çalışanlara herhangi bir talimat verilmeksizin evden çalışma seçeneğinin sunulacağını açıkladı.

Açıklamalarında sözcü, “Bu yılın başlarında pandemi koşulları gereği şirket yönetiminde yeni bir modele geçerek durum derecelendirme sistemi getirdik. Westpac şu an için hem evden hem de ofisten çalışma şekline müsait ve çalışanlar iki seçenek arasında tercih yapabilir.” ifadelerine yer verdi.

Telekomünikasyon devi Telstra ise çalışanlarını evden çalışmaya davet ediyor. Şirketin Grup Yöneticilerinden Alex Badenoch, “Çalışanlarımızı olabildiğince evden çalışmaya, sosyal mesafe gereği maske takmaya ve hatırlatıcı dozlarını almaya teşvik ediyoruz.” sözleriyle evden çalışma sistemini tercih ettiklerini bildirdi.

Yeni Omicron dalgası ve grip vakalarındaki artışın sağlık sistemi üzerinde büyük baskı uyguladığı ve ülke genelinde hastaneye yatırılan vaka sayısının 5200’ü geçtiği biliniyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar