Kalp Krizi Ve Felce Zehirli Tedavi: İşte Detaylar…

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
1_700x450-4.jpg


Queensland Üniversitesi tarafından yürütülen yeni bir araştırmada yalnızca Queensland’da bulunan huni ağı örümceğinin zehriyle kalp krizi ve felcin tedavi edilebileceği ortaya çıktı.

Araştırma sırasında huni ağı örümceğinin zehrini kullanarak kalbe ve beyne kan akışını engelleyen tıkanıklıklar sonucu meydana gelen kalp krizi ve felç sonrası organ hasarının önlenebileceği tespit edildi.

Queensland Üniversitesi Moleküler Biyobilim Enstitüsü’nden Profesör Glenn King, yürütülen araştırmayla ilgili, “Başka hiçbir yerde görmediğimiz dünyanın her yerinden örümceklerimiz var ve onları test ediyoruz.” sözleriyle çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Felç geçiren farelere örümcek zehriyle elde ettikleri ilaçlardan vererek saatler içinde tedavi edebildiklerini iddia eden Profesör King, “Felç sonrası beyin hasarını iki ila dört saat içinde yüzde 80, sekiz saat içinde ise yüzde 65 azaltabiliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Henüz yalnızca hayvanlar üzerinde test edilen araştırmanın gelecek yıl gönüllü kişilerle insan üzerinde de test edileceği biliniyor.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar