Rspca’dan Evcil Hayvan Mezarlığına Dair Hayvanseverleri Üzecek Açıklama

xPyrion

Üye
2 Ağu 2022
101
0
16
3_700x450-9.jpg


Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA), Victoria’daki evcil hayvan sahiplerinden özür dileyerek eyaletteki evcil hayvan mezarlığıyla ilgili planlarını açıkladı.

Kısa bir süre önce RSPCA, Mornington Yarımadası’nda daha büyük bir tesise yer açmak için evcil hayvan mezarlığının taşınacağını duyurdu.

18 yıl önce JR adlı köpeğini Pearcedale’deki evcil hayvan mezarlığına gömen Melisa Quigley, yaşadığı hayal kırıklığını kelimelerle ifade etmekte zorlandı. JR’a ait mezarın taşınmasını kabul etmeyen Quigley, “Bu durum insanların gömüldüğü bir mezarlıkta yaşansaydı birileri bir şey yapardı.” sözleriyle sitem etti.

RSCPA’dan Dr. Liz Walker ise konuyla bağlantısı olan kişilerle iletişim kurmak için elinden gelenin en iyisini yaptıklarını ve evcil hayvan sahipleriyle diyalog halinde olmaktan çekinmediklerini dile getirdi.

RSPCA, taşınma çalışmalarının gelecek yılın ortasına kadar başlamayacağını ve süreç içerisinde mezarlığa dostunu gömen tüm hayvanseverlerle irtibat halinde olunacağını bildirdi.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar